13 09 2023

Jak degustować wino? Kilka porad.

Dziś chcemy się z Wami podzielić kilkoma wskazówkami dotyczącymi tego, czego unikać podczas testowania i degustacji wina. Najbliższa degustacja w Villa Antiqua już 23 września o 18:00. Zarezerwuj miejsce tutaj: https://villaantiqua.pl/eventy/34 

Unikaj silnych zapachów: Podczas degustacji wina, wasz zmysł węchu odgrywa kluczową rolę. Unikaj perfum lub używania silnie pachnących kosmetyków, które mogą zakłócić doznania zapachowe wina.

 

Nie "przejedz się" aromatami: Unikaj jedzenia potraw o intensywnych smakach i aromatach przed degustacją wina. To może wpłynąć na subtelność smaku wina.

 

Zbyt zimne lub zbyt ciepłe wino: Pamiętaj, że temperatura wina ma ogromne znaczenie. Nie podawaj wina zbyt zimnego ani zbyt ciepłego, ponieważ może to ukryć lub wyeksponować niektóre smaki.

 

Nieśpieszność: Degustacja wina to proces, który wymaga cierpliwości. Unikaj pochopnych decyzji i poświęć trochę czasu na obserwację koloru, zapachu i smaku wina.Nie spiesz się z połykaniem: Po każdym łyku wina poświęć chwilę na jego ocenę. Nie połykaj go od razu, ale poczekaj, aż zrozumiesz jego smak i teksturę.

 

Unikaj mocnych smaków między próbkami: Jeśli degustujesz kilka różnych win, postaraj się unikać mocnych smaków między nimi, takich jak czekolada czy pikantne przekąski, które mogą zakłócić smak wina.

 

Pamiętaj, że degustacja wina to świetna okazja do odkrywania nowych smaków i doświadczania przyjemności z degustacji. Biorąc pod uwagę te wskazówki, z pewnością lepiej docenisz każdą butelkę wina, którą wybierzesz. 

9.03.2024 DZIEŃ KOBIET- Kobiecy Archipelag Uważności

W otoczeniu malowniczej Villa Antiqua, serdecznie zapraszamy Was, wspaniałe kobiety, na niezapomnianą podróż - "Kobiecy Archipelag Uważności". To wyjątkowe spotkanie, dedykowane nie tylko ambitnym profesjonalistkom, ale także matkom i kobietom pełnym pasji, które pragną odnaleźć harmonię w życiu pełnym wyzwań.

19 02 2024

Pobyt w Villa Antiqua z komentowaną degustacją wina

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty walentynkowej, stworzonej z myślą o parach pragnących celebrować miłość w niepowtarzalny sposób.    Spędź niezapomnianą noc w naszym przytulnym pokoju w Villa Antiqua, gdzie romantyczna atmosfera sprawi, że chwile spędzone razem będą wyjątkowe.  17/18.02.2023

24 01 2024

Chwile z winem. Degustacja wina 17.02.2024

Dowiedz się jak zmysły wpływają na degustowanie wina na naszym kolejnym spotkaniu z cyklu "Chwile z winem".

12 01 2024
Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi specjalnymi ofertami i wydarzeniami.
Zapisz się na nasz newsletter.