13 09 2023

Jak degustować wino? Kilka porad.

Dziś chcemy się z Wami podzielić kilkoma wskazówkami dotyczącymi tego, czego unikać podczas testowania i degustacji wina. Najbliższa degustacja w Villa Antiqua już 23 września o 18:00. Zarezerwuj miejsce tutaj: https://villaantiqua.pl/eventy/34 

Unikaj silnych zapachów: Podczas degustacji wina, wasz zmysł węchu odgrywa kluczową rolę. Unikaj perfum lub używania silnie pachnących kosmetyków, które mogą zakłócić doznania zapachowe wina.

 

Nie "przejedz się" aromatami: Unikaj jedzenia potraw o intensywnych smakach i aromatach przed degustacją wina. To może wpłynąć na subtelność smaku wina.

 

Zbyt zimne lub zbyt ciepłe wino: Pamiętaj, że temperatura wina ma ogromne znaczenie. Nie podawaj wina zbyt zimnego ani zbyt ciepłego, ponieważ może to ukryć lub wyeksponować niektóre smaki.

 

Nieśpieszność: Degustacja wina to proces, który wymaga cierpliwości. Unikaj pochopnych decyzji i poświęć trochę czasu na obserwację koloru, zapachu i smaku wina.Nie spiesz się z połykaniem: Po każdym łyku wina poświęć chwilę na jego ocenę. Nie połykaj go od razu, ale poczekaj, aż zrozumiesz jego smak i teksturę.

 

Unikaj mocnych smaków między próbkami: Jeśli degustujesz kilka różnych win, postaraj się unikać mocnych smaków między nimi, takich jak czekolada czy pikantne przekąski, które mogą zakłócić smak wina.

 

Pamiętaj, że degustacja wina to świetna okazja do odkrywania nowych smaków i doświadczania przyjemności z degustacji. Biorąc pod uwagę te wskazówki, z pewnością lepiej docenisz każdą butelkę wina, którą wybierzesz. 

Komentowana degustacja wina- 23.09.2023 ZAPOWIEDŹ

Zapraszamy do rezerwacji miejsc na kolejną degustację wina. Więcej szczegółów wkrótce w naszych mediach społecznościowych.

05 09 2023

Harmonogram Joga na trawie w Villa Antiqua

Oto plan Jogi na trawie w lipcu i sierpniu z Patrycja Chomiczewska - Mental Yoga

19 06 2023

Riesling Weeks w Villa Antiqua. 01-30.06.2023

To już 9 edycja, w której nie mogło zabraknąć Villa Antiqua!

02 06 2023
Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi specjalnymi ofertami i wydarzeniami.
Zapisz się na nasz newsletter.